Väline hiilgus versus sisemine sära
Väline hiilgus versus sisemine sära. Pidev võitlus ilu ja heaolu vahel.
Miks me seda teeme, on see vajalik?
Ilu on läbi ajaloo alati oluliseks peetud, sest ilu päästab maailma! (seda üles juba Dostojevski)
Paistab, et hetkel elame küll maailmas, kus välised iluideaalid on mitmekordselt moonutatud ja võimendatud. Meid ümbritseb pidev meediasurve, mis dikteerib, kuidas peaksime välja nägema ja milline peaks olema ideaalne vorm, nii vanusele kui välimusele on seatud kindlad standardid.
Kõige selle taustal paljudel vaimne ja füüsiline tervis kannatab.
Ilu on ikka tähtis. Kui inimesel on valida, kas küüned/ripsmed/juuksur versus päriselt lõõgastav heaolu teenus- eelistatakse esmalt iluteenused. Sest see on midagi, mis paistab välja.
Tegelikult halb rüht ja rahulolematus paistavad ka välja, see ei ole saladus, mida teavad vaid vähesed. 😊
Igaljuhul kaelavalu ja kehva enesetunnet kannatab peegli ees paremini ignoreerida kui juuste väljakasvu.
Kas üldse on võimalik leida tasakaal sisemise harmoonia, tervise ja ilu vahel?
Kui keskenduda liigselt kindlatele välimistele parameetritele, unustades oma sisemise heaolu ja enesetunde, viib see paratamatult olukorrani, kus tasakaal nihkub paigast. Liiga sageli näeme, kuidas ületreenimine, rangelt dieedipidamine või pidev muretsemine oma välimuse pärast on tekitanud stressi, ärevust ja terviseprobleeme.
Teisest küljest on olemas ka vastupidine äärmus, kus me lihtsalt loobume ja lohutame end emotsionaalse söömisega, olgu siis kurbusest või rõõmust, lüües kõigele käega.
Meil kõigil on omad veealused karid.
Ükskõik, mis probleemiga inimene parasjagu maadleb, massaažilaual vabastatakse need pinged, pannakse energia, vereringe ja rakud sünkroonis liikuma. Lihaseid töödeldes jääkained lahkuvad lümfisüsteemi kaudu ja asemele tuleb hapnikurikas veri. Parasümpaatiline närvisüsteem võtab juhtimise üle, keha taastub, mured taanduvad.
Seega pole üllatav, et massaaži kinkekaart on muutumas populaarsemaks, aina enam soovitakse kinkida emotsiooni, materiaalsed kingitused on jäämas tahaplaanile.
Aastatega on istuva töö tegijaid aina rohkem, kuid tahes tahtmata mõjub pidev istumine tervisele, tekitades pingeid – eelkõige õlavöötmes. Sagenevad ka teised terviseprobleemid – peavalud, kaela kangus jne. Kui pereliige kodus pidevalt massaaži soovib, on seda esialgu päris tore teha, pikka aega x-asendis masseerida on aga on üsna kurnav. Sel ajal ilmselt nii mõnelgi turgatab pähe mõte saata oma armas kaaslane hoopis salongi.
Mitte keegi ei tea massööridest ja massaaživajajatest paremini, kui palju heaolu kehale ja vaimsele tervisele võib üks seanss pakkuda.
Rääkimata sellest, et massaažis on aastatega avastatud lugematul hulgal anomaaliaid ja algavaid terviserikkeid, kasvajaid, sünnimärke seljal, mis ei näe head välja.
Inimestel on tekkinud laual tõelisi avastusi ja heureka momente. Näiteks on pikka aega vaagitud mõne muusikapala või teadustöö kallal, millele ei leita lahendust. Ja siis laual ühtäkki tekib HEUREKA!
See juhtub sellest, et geniaalsed ideed tulevad enamasti flow seisundis. Kahjuks inimeste pinged on nii suured, et argipäev, pere ja töö ei võimalda leida sügavat rahuseisundit. Pigem kukutakse väsimusest jalapealt ning geniaalne avastus peab jääma oma aega ootama.
Tasakaal – füüsiline tervis, vaimne tervis ja emotsionaalne heaolu
Lisaks füüsilisele tervisele on ülimalt tähtis ka vaimne ja emotsionaalne heaolu. Keha on uskumatult tark instrument, mis salvestab ja jätab meelde KÕIK, mida me temaga teeme.
Meie meele ja aju kohta samapalju kiidusõnu kahjuks öelda ei saa. Seepärast tuleks rohkem vaeva näha tunnetamise ja sisekaemusega, ei tasu uskuda kõike, mida meie mõistus toodab. 😀
Sisemine heaolu tuleneb enesehinnangust, enesearmastusest ja tasakaalustatud elustiilist. See hõlmab regulaarset puhkust, piisavalt und, stressi juhtimist, emotsionaalseid suhteid ja tegevusi, mis toidavad hinge.
Samas ei tohiks unustada, et ilu on mitmetahuline. Tegelik ilu peitub enesekindluses, heas tervises, säravas naeratuses ja rõõmsas meeleolus. Kui me hoolitseme oma keha ja vaimu eest tasakaalustatult, kiirgame seda ilu välja.
Sisemise heaolu ja enesetunde prioriteetseks seadmine ei tähenda sugugi, et ei peaks hoolitsema oma välimuse eest.
Oluline on leida tasakaal ja mitte lasta välimusel domineerida meie elus. Me saame endiselt hoolitseda oma välimuse eest, kuid see peaks olema tervislik ja ennastarmastav lähenemine. Võrrelda tuleks ennast ainult omaenda eilse minaga, teistega võrdlemine on kahjuks tupiktee.
Küsigem siis endalt tihedamini: “kuidas ma end praegu tunnen?”
Võtkem aega enda jaoks, et leida rõõm ja tasakaal. 😉