Blogi

vaagnapõhjalihaste harjutused

Vaagnapõhjalihaste harjutused sünnitusjärgselt

Vaagnapõhjalihaste harjutused sünnitusjärgselt: Nõrgad vaagnapõhjalihased ja nende tugevdamine Pärast sünnitust kogevad paljud emad oma kehas muutusi, eriti vaagnapõhjapiirkonnas. Vaagnapõhi on naise kehas sageli tähelepanuta jäetud, kuid kannab väga olulist osa. Raseduse ja sünnitusega võib vaagnapõhjalihaste funktsioon häiruda, mis toob kaasa erinevaid sümptomeid. Vältimaks hilisemaid kaebusi ja komplikatsioone on oluline alustada vaagnapõhjalihaste treenimisega võimalikult varakult, mis on iga naise puhul individuaalne ning sõltub sünnitusviisist.…

Jõulukingi ideed

Jõulukingi ideed 2023

Tere, armsad lugejad! Pühad on käeulatuses ja seega on aeg hakata mõtlema sellele, milliseid kingitusi lähedastele teha. Meil tulid viimases tervise kliendiküsitluses välja mõned mittetraditsioonilised jõulukingi ideed, mida mõtlesime teiega jagada. Tore soovitus, millele me kõik oleme ilmselt mõeldes kaasa noogutanud – on alustada jõulukingituste hankimist juba mõned kuud enne pühi. Peamiselt selleks, et vältida viimase hetke stressi. Kas see aga kõigil õnnestub?…

sügismasendus

Sügismasendus – 7 võimalust, mis aitavad seda vähendada

Sügismasendus ja energia taastamine Kaskedel lehed kolletavad ja aknast välja vaadates piilub sügis meile vastu. Üllatusi siin ilmselt ei tule ja ka talv ei jää sellel aastal tulemata. Mõni inimene ütleb, et talle just sügis, talv ja külm aeg meeldivad. Teistel jälle hiilib ligi sügismasendus, kui esimesed külmad saabuvad ja puudelt hakkavad lehed langema. Sõltumata sellest, kas inimene ise arvab, et talle sügis…

7 müüti tervise ja massaaži kohta

7 müüti tervise ja massaaži kohta

Tervise ja massaaži müüdid. Kas sina oled neid kuulnud või isegi uskunud? 1. Raseduse esimene trimester – massaaž keelatud. MÜÜT!  Massaaž – eriti õlavöötme, jalataldade, pea massaaž, aitavad lõõgastuda ja üleüldiselt beebiootusega paremini toime tulla. Raseduse esimesel trimestril on vaid mõned üksikud massaažiliigid ja tehnikad ebasoovitavad. Enamasti need, mis hõlmavad tugevat survet alaseljale, vabastavat akupunktuur tehnikat või sügavat kudede käsitlemist. Tugev käsitlus võib potentsiaalselt…

Vaimne tervis

Väline hiilgus versus sisemine sära

Väline hiilgus versus sisemine sära. Pidev võitlus ilu ja heaolu vahel. Miks me seda teeme, on see vajalik? Ilu on läbi ajaloo alati oluliseks peetud, sest ilu päästab maailma! (seda üles juba Dostojevski) Paistab, et hetkel elame küll maailmas, kus välised iluideaalid on mitmekordselt moonutatud ja võimendatud. Meid ümbritseb pidev meediasurve, mis dikteerib, kuidas peaksime välja nägema ja milline peaks olema ideaalne vorm,…

Töötajate rahulolu olulisus ettevõttes?

Viimaste aastate jooksul on töötajate rahuolu hakatud aina rohkem oluliseks pidama – seda nii kutsehaiguste vältimise, kui ka vaimse tervise ja ergonoomika poolelt. Viimaks on saadud aru, et töötaja TERVIS on nii tema enda kui ettevõtte tõhususe alustala.  Kui räägitakse sellest, et töötajad on ettevõtte kalleim vara, on ilmselt nii mõnigi juht tundnud, et seda väidet tuleb üha rohkem tegudega tõestada. Eesti Panga 2018. aasta novembris avaldatud statistika…

Seljavalu – millal ja millise spetsialisti poole pöörduda?

Mida võiks seljavalust teada? Pea iga inimene on oma elu jooksul kogenud seljavalu, kas mööduva või pikemaajalise probleemina. Valu tekkepõhjuseid võib olla mitu. Seljavalu võib olla äge ning põhjustatud halvast rühist, traumast või ülekoormusest. Harvem on seljavalu mõne muu tõsisema terviseprobleemi sümptom. Olulist osa mängib kõigile teada-tuntud istuv eluviis ekraani taga, vähenenud kehaline aktiivsus, puudulikud teadmised või motivatsioon pöörata tähelepanu tervislikule toitumisele. Eelloetletud…

ergonoomika

Mis paganama ergonoomika koolitus? Kes seda vajab?

Milleks ergonoomika koolitus? Täpselt sellise küsimuse esitas hiljuti seltskonnas üks ettevõtte omanik. Ütlesin talle, et hea küsimus aga ärme täna tööasju aruta, selgitan teinekord. Nüüd siis kirjutan vastuse ja tsiteerin siinkohal Mark Twaini: “Mul ei olnud aega kirjutada lühidalt, kirjutan pikalt”. 😊 Töötajate tervis ja heaolu on otseselt seotud ettevõtte eduga. Pealtnäha väikesed tegurid põhjustavad tegelikkuses terviseprobleeme, mille tulemusel töö efektiivsus võib väga…