Töötajate rahulolu olulisus ettevõttes?

Töötajate rahulolu olulisus ettevõttes?

Viimaste aastate jooksul on töötajate rahuolu hakatud aina rohkem oluliseks pidama – seda nii kutsehaiguste vältimise, kui ka vaimse tervise ja ergonoomika poolelt. Viimaks on saadud aru, et töötaja TERVIS on nii tema enda kui ettevõtte tõhususe alustala. 

Kui räägitakse sellest, et töötajad on ettevõtte kalleim vara, on ilmselt nii mõnigi juht tundnud, et seda väidet tuleb üha rohkem tegudega tõestada. Eesti Panga 2018. aasta novembris avaldatud statistika kohaselt on tööjõu voolavus pärast Eesti taasiseseisvumist suurim ning 2022. aastal sügiseks vahetas iga neljas töötaja töökohta parema palga või töötingimuste tõttu. On näha, et ettevõtte kalleima vara eest tuleb tõepoolest hoolt kanda. Kui tööjõu liikuvus on buumiaja piiri ületanud, tekib küsimus, kuidas häid töötajaid hoida või neid teistest ettevõtetest endale võita. Kindlasti on võtmeks just töötajate rahulolu.

Kuidas töötajaid ettevõttes hoida?

Viimase aja tööturu suundumusi arvestades on palga suurus kindlasti oluline aspekt, aga mitte enam olulisim. Uuringute järgi kestab uuel töötajal rahuldava palga mõju üksnes esimesed kolm kuud. Sealt edasi pääsevad enim mõjule ettevõtte tööõhkkond, tööandja suhtumine, väärtushinnangud ja muud tegurid. Tööandja brändingul ja kuvandil on väga suur osa selles, missuguse otsuse tööotsija lõpuks langetab. Üha rohkem on siinkohal määrav tervishoid ning tööandja suhtumine töötajate heaolusse.

Energiat taastavad puhkepausid tööl

Tervishoiu edendamiseks tööl on tihti raske leida kogu personalile sobivat valikut. Massaaž on teenus, millele on avatud enamasti kõik. Kontorimassaaž on enamikule taskukohane teenus. Isegi kui idee kutsuda massöör tuleb töötajatelt ja nad otsustavad selle eest ise tasuda, tuleb meeles pidada, et siinkohal on tööandja panus suur. Ettevõte on ju tulnud vastu sellega, et annab loa pool tundi töölt eemal olla. Massaaž töökohal on tõepoolest nagu pikk pai tööandjalt: „Aitäh, et oled meiega, me märkame sinu panust ja hoolime.” Emotsionaalselt annab see töötajatele juurde palju rõõmu ja jaksu igapäevategevustega toime tulla. Nii on võimalik inimeste tööõnne märgatavalt suurendada, mis muudab töötaja ülesannete täitmisel palju tõhusamaks. Seeläbi paranevad loomulikult ka ettevõtte majandustulemused.

Massaaž töökohal

Kontorimassaažist saadav kasu:

  • Väheneb haiguspäevade arv, seoses valu, luu- ja lihaskonna probleemidega
  • Väheneb õnnetuste, vigastuste risk ning stress
  • Suureneb töötajate lojaalsus
  • Töötajad on produktiivsemad, rõõmsamad ja energilisemad
  • Tõuseb töö rahulolu, efektiivsus ja kvaliteet
  • Ennetab kutsehaiguste teket
  • Massaaž varustab lihaseid ja aju hapnikuga
  • Suurendab liigeste liikuvust
  • Lõdvestab lihaseid ja muudab need elastsemaks
  • Kiirendab ainevahetust ja parandab vereringet
  • Muudab inimesed õnnelikumaks